Pemowanie – łączenie zaciskowe

Rozwój technologiczny zmienił oblicze wielu dziedzin naszego życia, nie pominął on również branży przemysłowej, która w ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo mocno się zmieniła, co przełożyło się na możliwość oferowania innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają szybsze, lepsze oraz trwalsze tworzenie m.in. nowych produktów. Jedną z tych nowoczesnych technologii jest pemowanie nazywane również insertowaniem.

Pemowanie — trwałe połączenie zaciskowe

Insertowanie polega na łączeniu blachy za pomocą specjalnie wyciskanych kołków gwintowanych, łączników pierścieniowych, nakrętek wciskanych, tulejek gwintowych przelotowych i nieprzelotowych oraz innych elementów złącznych. Właściwy dobór łączenia jest niezwykle ważny ze względu na dostosowanie odpowiedniej trwałości złączeń. Samo pemowanie nie jest długotrwałym i skomplikowanym procesem. Pierwszym krokiem jest przygotowanie specjalnych otworów w materiale i umieszczenie łącznika, który jest następnie wciśnięty przy pomocy odpowiedniego urządzenia, które zapewnia umiejscowienie złączeń z perfekcyjną precyzją.

Technologia ta jest chętnie wykorzystywana w szczególności w branżach motoryzacyjnych oraz przemyśle elektronicznym.

Zalety pemowania

Łączenie zaciskowe pozwala na trwałe i solidne połączenia, które bardzo dobrze znoszą wysokie obciążania. Poza tym insertowanie jest znacznie szybsze, co przekłada się na zwiększenie efektywności pracy. Niewątpliwą zaletą, jest fakt, że proces ten nie wpływa na obrabiane elementy — nie powoduje uszkodzeń czy też odkształceń. Co sprawia, że pemowanie jest szczególnie polecane w przypadku, gdy zależny nam na estetycznym wykończeniu produkowanych wyrobów. Co więcej, możliwe jest wykonanie szybkiego i stosunkowo prostego montażu na zimno.

Kolejną korzyścią jest także atrakcyjna cena pemowania. Nadmienimy również, że insertowanie nie dotyczy jedynie blachy, ale znajduje zastosowanie także w przypadku miedzi oraz aluminium.

W BLM LASER-TECH wykonamy dla Państwa profesjonale pemowanie i nie tylko — serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą całą ofertą!