Obróbka plastyczna – co to jest, rodzaje

Jedną z wielu usług, jakie proponujemy naszym klientom, jest obróbka plastyczna. Co to takiego i w jakich sektorach może się przydać? Jakie są rodzaje obróbki plastycznej? Żeby skorzystać z jednej z takich usług, warto dysponować przynajmniej szczątkowymi informacjami na jej temat. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem – odpowiadamy!

Obróbka plastyczna – co to takiego?

Zastanawiasz się, co to jest obróbka plastyczna? To wyjątkowo praktyczny proces, w którym materiały metalowe są poddawane różnym technikom.  Działania takie przeprowadza się, aby zmienić ich kształt, rozmiar, czy właściwości. Bardzo często kojarzona jest z obróbką plastyczną metali, jednak dotyczy też innych materiałów takich jak aluminium, czy różnego rodzaju blachy. Profesjonalna obróbka metalu to jedna z wielu usług, jakie proponujemy naszym klientom! Dysponujemy innowacyjnymi maszynami, a także wieloletnim doświadczeniem, które pozwala nam pomóc klientom w każdej sytuacji.

Jakie są rodzaje obróbki plastycznej? Wszystko zależy od potrzeb danego klienta. Jedną z najbardziej podstawowych form obróbki plastycznej jest gięcie. To proces, w którym materiał jest odkształcany poprzez nałożenie siły, zazwyczaj za pomocą prasy. Gięcie blachy może przydać się w wielu różnych branżach. Kolejnym rodzajem obróbki jest tłoczenie. Rodzaj ten polega on na kształtowaniu materiałów poprzez przyciskanie ich do formy pod ciśnieniem. Popularnością cieszy się również wyciskanie: jest to proces, w którym materiał jest przepychany przez otwór w celu stworzenia długiego, jednorodnego produktu o określonym kształcie. Nie sposób nie wspomnieć również o cięciu. To rodzaj obróbki plastycznej, który polega na oddzielaniu fragmentów materiału. Można go realizować na wiele sposobów. Szczególnie popularne jest cięcie laserem blach, które umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów.

Zastosowanie obróbki termicznej

Obróbka plastyczna ma szerokie zastosowanie w przemyśle, od budowy maszyn po produkcję sprzętu elektronicznego. Znajduje zastosowanie w takich działaniach, jak  malowanie proszkowe czy pemowanie.

Obróbka plastyczna jest niezwykle istotnym procesem w przemyśle, który oferuje wiele różnych technik manipulacji materiałami. Ważne jest, aby dobrze zrozumieć różnice między nimi i wykorzystać najbardziej odpowiednią technikę w zależności od zastosowania i materiale, jaki mamy do obróbki. Obróbka plastyczna to proces manipulacji materiałem w celu zmiany jego kształtu, wielkości czy właściwości, który może przydać się w naprawdę wielu różnych branżach. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej obróbce metalu, to koniecznie zapoznaj się z naszą firmą! Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje całkowite zadowolenie z efektów. Zapoznaj się z całą naszą ofertą i wybierz coś odpowiedniego dla siebie. Warto przy okazji dodać, że poszczególne zlecenia wykonujemy w możliwie najkrótszym czasie. Jeśli zależy Ci na precyzji, a także błyskawicznym wykonaniu każdego zadania, to współpraca z nami będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy!